Mężczyzna wielokrotnie uderzał wielkiego białego rekina, który zaatakował swoją żonę w ten weekend u wybrzeży Australii – i uratował jej życie w tym procesie.

Kobieta – zidentyfikowane jako Chantelle Doyle przez Nine News – był surfing w Shelly Beach w sobotę rano, kiedy został ugryziony na prawej łydki, a następnie z tyłu uda, przez wielkiego białego rekina, zgodnie z New South Wales Police.

Mąż Doyle’a, Mark Rapley, zdołał ją uratować, uderzając rekina, aż w końcu uwolnił się od uścisku.

„Kiedy widzisz matkę swojego dziecka i wsparcie, wszystko, kim jesteś, po prostu reagujesz, ” Rapley powiedział, zgodnie z KTRK.

„Zaczynasz myśleć, zadziwiająco, gdzie uderzyć,” powiedział o odważnym akcie. „Więc jesteś jak, ja po prostu zaatakować oko lub cokolwiek, po prostu zacząć myśleć inaczej, jak sądzę.”

Doyle, 35, był leczony z powodu urazów nóg przez personel ratunkowy przed przetransportowany do pobliskiego szpitala. Później został przewieziony do John Hunter Hospital, aby przejść operację i jest wymieniony w stabilnym stanie, policja powiedział.

Młodociany rekin mierzył prawie 10 metrów długości, zgodnie z Nine News.
PODOBNE: 26-letni surfer zabity w ataku rekina w Północnej Kalifornii Beach

Plaże w okolicy pozostał zamknięty przez co najmniej 24 godziny po incydencie, powiedział Surf Life Saving NSW, sieć ratowników surfingowych wolontariuszy i profesjonalnych ratowników.

„Nasze myśli są z młodą damą, która została ranna w ataku rekina dziś rano. I chcielibyśmy pochwalić jej kolegów surferów, którzy przyszli jej z pomocą tak szybko,” Surf Life Saving NSW CEO Steven Pearce powiedział w oświadczeniu.

„Nasi ratownicy i ratownicy szybko przenieśli się, aby zamknąć plaże w okolicy i obecnie ściśle współpracują z Departamentem Przemysłu Pierwotnego NSW, aby monitorować ten obszar, aby upewnić się, że w pobliżu nie ma już rekinów”,” – kontynuował.

PODOBNE: California Tourist, 65, umiera w pozornym ataku rekina podczas wakacji na Hawajach

Andrew Beverley z NSW Ambulance chwalił plażowiczów, którzy pomogli parze po ataku.

„Osoby postronne na scenie, które świadczyły pomoc, powinny być pochwalone,” powiedział, zgodnie z Nine News. „Wykonali niesamowitą robotę, zanim przyjechaliśmy.”

PODOBNE WIDEO: 11-letni aspirujący surfer w śpiączce po doznaniu prawie śmiertelnego urazu głowy podczas snowboardu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *