W wieku 94 lat królowa Elżbieta jest nadal jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie.

Trzeci rok z rzędu brytyjski Vogue chwali 25 kobiet, które kształtują rok w swoim wrześniowym wydaniu (w zeszłym roku Meghan Markle zapamiętała gościnnie magazyn!). I choć rok 2020 był jednym z najbardziej niszczycielskich lat w ostatnich latach z powodu pandemii koronawirusów, królowa była szukana dla komfortu zarówno przez Wielką Wielką Brytania, jak i świat.

„5 kwietnia, gdy kraj zmagał się ze strachem i smutkiem, królowa Elżbieta II wygłosiła telewizyjne przemówienie do narodu, piątego w swoim 68-letnim panowaniu,” Napisał Vogue. „Jej doskonałe przesłanie, kończące się obietnicą „Spotkamy się ponownie”, nawiązując do słów Vera Lynn, obejrzało około 24 milionów ludzi. Nawet w 2020 r. – niepewnym roku dla rodziny królewskiej w inny sposób – królowa nadal jest źródłem wyjątkowego pociechy i wsparcia dla społeczeństwa.”

Queen’s telewizyjnych mowy – nagrany w Zamku Windsor z jedynym operatorem kamery w pokoju z monarchą – był jednym z zaledwie kilku podobnych adresów do narodu i całego świata podczas jej 68-letnich rządów (choć ona nagrać wiadomość Boże Narodzenie każdego roku). Jej wcześniejsze telewizyjne wiadomości w czasie trudności miały miejsce w przeddzień pogrzebu księżnej Diany w 1997 roku, po śmierci jej matki Królowej Matki w 2002 roku i podczas wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku.

PODOBNE: Jak George, Charlotte i Louis są mirroring Elizabeth i Margaret’s Wartime Wysiłki jako dzieci
„Chociaż mieliśmy do czynienia z wyzwaniami wcześniej, ten jest inny”, powiedziała królowa Elżbieta w swoim przemówieniu. „Tym razem łączymy się ze wszystkimi narodami na całym świecie we wspólnym przedsięwzięciu, wykorzystując wielki postęp nauki i nasze instynktowne współczucie do uzdrowienia. Odniesiemy sukces – i ten sukces będzie należał do każdego z nas.”

I Królowa Elżbieta jest w dobrym towarzystwie – również wymienione na liście Vogue są działacze Black Lives Matter Liza Bilal i Naomi Smith, aktorka Florence Pugh, piosenkarka Rihanna i wiceprezes Netflix oryginalnego serialu Anne Mensah.

Emily Maitlis – która przeprowadziła wywiad z synem królowej, księciem Andrzejem w listopadzie na temat jego powiązań z Jeffreyem Epsteinem, co doprowadziło go do wycofania się z obowiązków publicznych – również znalazła się na liście jej „orzeźwiająco szczery, mierzony i ludzki oceny rządu.”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *