Budzenie się do miasta pokrytego czekoladowym proszkiem brzmi jak fantazja z dzieciństwa, ale dla niektórych mieszkańców Olten w Szwajcarii, to było rzeczywistością w piątek rano.

Popularna firma czekoladowa Lindt & Sprüngli potwierdziła lokalne doniesienia, że w swojej fabryce w Olten wystąpiła wada w wentylacji chłodzącej linii prażonych stalówek kakaowych, donosi Associated Press.

Końcówki są fragmentami kruszonej ziaren kakaowca, służąc jako podstawa przetworzonej czekolady. Błąd wentylacji, w połączeniu z silnymi wiatrami piątek, spowodował proszek czekoladowy do rozprzestrzeniania się w całym obszarze bezpośrednio wokół fabryki, pozostawiając drobny pył, AP zgłaszane.

Konto na Twitterze miasta Olten, które leży między większymi miastami Zurychu i Bazylei, udostępniło zdjęcie powierzchni, która została odkurzona czekoladą.
PODOBNE: Włochy „Wine Windows” były produktem plagi – Teraz robią comeback

„Deszcz kakaowy w dzielnicy przemysłowej Olten: system wentylacji jest winny,” przetłumaczone ćwierkanie powiedział.

Użytkownicy Twittera szybko zareagowali na wiadomość o „czekoladowym śniegu”, a wielu komentuje, że może to być jedna z niewielu dobrych wiadomości w tym roku.

„Wreszcie 2020 dostarcza!” jeden pisał, podczas gdy ktoś inny podzielił się: „Snowing chocolate !!! Tak, proszę.”

PODOBNE: Secret Cache piwa i gumy z 1980 roku odkryte za Washington Library Półki

„Gdyby tylko Bóg dał nam znak, że 2020 może po prostu zawrócić…” dodano.

Lindt & Sprüngli powiedział AP, że samochód był lekko pokryty czekoladą po incydencie. Od tego czasu firma zaoferowała, że zapłaci za wszelkie niezbędne sprzątanie, chociaż oferta nie została jeszcze uwzględniona, a produkcja fabryczna jest w stanie wznowić się normalnie po naprawie systemu wentylacyjnego.

Cząstki czekolady były nieszkodliwe zarówno dla ludzi, jak i środowiska, Lindt & Sprüngli powiedział.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *